Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim

facebook

>> Zobacz ofertę na 2017-2018 rok <<

lub kliknij z "Menu główne" -> "Rekrutacja i ofreta"

<: Jesteśmy na facebooku  :>

kliknij i dołącz do ZSOiZ

Zawody drużyn w szachach

Dnia 16 listopada 2017 roku w Sali Konferencyjnej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego SZS w Szachach drużyn młodzieży licealnej. Nasza szkoła zajęła I miejsce.

Reprezentowali nas uczniowie:

Kukawski Krzysztof
Kostera Filip
Wolski Jakub
Tynkiewicz Dagmara
Witczuk Patryk (r)

Opiekun: M. Lipski

wyniki meczy:

ZSOiZ Lwówek Śląski 3 : 1 ZSL–G Mirsk
ZSL–G Mirsk 2,5 : 1,5 ZSE–T Rakowice Wielkie
ZSOiZ Lwówek Śląski 3 : 1 ZSE–T Rakowice Wielkie

Rajd integracyjny klas pierwszych

7 października 2017 roku klasy pierwsze liceum (IA i IB) oraz technikum (I H/F) wraz z opiekunami - paniami B. Maciejczyk, J. Wysocką, V. Półćwiartek, M. Potomską i B. Mieszkowską wybrały się na rajd integracyjny do Szklarskiej Poręby.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, humory dopisywały. Pierwszą atrakcją, jaka czekała na uczniów, był cudowny spacer do wodospadu Kamieńczyk. Gdy wszyscy już nacieszyli swoje oczy oraz zrobili stosowną ilość zdjęć, grupa odpoczęła chwilę w Szałasie Sielanka nieopodal Schroniska Kamieńczyk. Następnym punktem na trasie wycieczki była wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej, do którego to wszyscy dostali się, idąc przez las, zawierając w tym czasie nowe przyjaźnie w trakcie zabaw integracyjnych.

Ostatnią atrakcją była wizyta w Leśnej Hucie oraz podziwianie przepięknego pokazu obróbki szkła.

Do domów uczniowie wrócili zadowoleni, wypoczęci, zintegrowani i pełni energii do nauki.

Czytamy przedszkolakom

Dnia 26.10 b.r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili dzieci w przedszkolu w ramach akcji "Czytamy przedszkolakom" zorganizowanej przez bibliotekę szkolną. Czytaliśmy bajki trzy-, cztero- i pięciolatkom. Przyniesione przez nas książki miały duże, kolorowe ilustracje, dlatego wzbudziły duże zainteresowanie. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem, tym bardziej, że niektórzy czytający przyszli do przedszkola z rekwizytami i w przebraniu. Zaśpiewano również przedszkolakom piosenkę z akompaniamentem gitary, a najmłodszym zaaranżowano zabawę w ZOO. Na pamiątkę podarowaliśmy dzieciom obrazki z bajek do pokolorowania. To było bardzo miłe spotkanie. Warto czytać, by zobaczyć zaciekawienie i uśmiech na twarzach dzieci!

Czas

Bieżący czas to: