Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim

ZAJĘCIA W CEEIK W MYŚLIBORZU

Dnia 15.09.2017r. uczniowie klas biologicznych naszego liceum uczestniczyli w wycieczce do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu. Wzięli udział w zajęciach, na których mogli dowiedzieć się wielu przydatnych wiadomości oraz jak posługiwać się profesjonalnym sprzętem laboratoryjnym. Badali składniki pożywienia, prowadzili obserwacje makroskopowe organizmów żyjących w pobliskim strumyku (które sami musieli wyłapać) oraz mikroskopowe komórek roślinnych. Nie tylko pozwoliło to na poszerzenie wiedzy naszych licealistów, ale również dobrze się bawili .

Ola

Narodowe Czytanie Wesela

„Wesele” – dramat w trzech aktach, najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego było lekturą Narodowego Czytania w 2017r.Tegoroczną edycję Narodowego Czytania w naszym mieście zaplanowano na piątek 15 września. Głównym organizatorem tej akcji była Biblioteka Publiczna. Nasza szkoła była współorganizatorem, więc chętnych do czytania było bardzo wielu. Obok przedstawicieli władz miejskich i ludzi różnych zawodów to wielkie dzieło czytali również uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, mając możliwość posłuchać różnych interpretacji tego arcydramatu tak ważnego dla polskiej historii i kultury. Chociaż zadanie wcale nie było łatwe, wszyscy spisali się znakomicie.

>> Zdjęcia <<

800-lecie Lwówka Śląskiego

 

800-lecie Lwówka Śląskiego zostało uświetnione w naszym mieście Piknikiem Historycznym. W bogatym programie obchodów był korowód historyczny, w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły prezentujący okres napoleoński. Przed obchodami tego święta wykonaliśmy własnoręcznie w bibliotece czapki Napoleona. Społeczność szkolną zaopatrzono w programy obchodów 800-lecia naszego miasta. W czytelni biblioteki szkolnej można przeglądać książki na wystawce "O Lwówku Śląskim w literaturze".

 

 

 

>> Zdjęcia <<

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/18


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 odbędzie się

4 września 2017 roku.

o godzinie 9.00

 


Czas

Bieżący czas to: