Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim

Mam Haka Na Raka streszczenie

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim biorą udział w Ogólnopolskim Programie „Mam Haka na Raka”. Jego celem jest budowanie świadomego zdrowotnie społeczeństwa, które regularnie wykonuje badania profilaktyczne i prowadzi zdrowy tryb życia.

Tematem przewodnim tegorocznej piątej edycji jest profilaktyka nowotworów jelita grubego. Jednym z ważnych czynników wpływających na jego rozwój jest brak aktywności fizycznej. Dlatego też uczniowie- organizatorzy akcji- zaproponowali mecz towarzyski między nauczycielami a młodzieżą ZSOiZ, który odbył się 19 lutego 2012 roku na hali sportowej przy SP 2.
Było to interesujące widowisko, wszyscy zawodnicy wspaniale się bawili, a z prezentacji przed meczem wiele się dowiedzieli o profilaktyce nowotworowej. Uczniowie zorganizowali także krótki sprawdzian dla nauczycieli, sprawdzający wiedzę na temat nowotworów. Najlepszą oceną była szóstka, ale były też piątki i czwórki. W meczu również wziął udział zastępca burmistrza Pan Ireneusz Maciejczyk.
Zawody zostały zorganizowane przy wsparciu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lwówku Śląskim.
Wcześniej w ramach tej właśnie akcji uczniowie przygotowali i przeprowadzili lekcję dla rówieśników w swojej szkole, w gimnazjum, ankietę dla mieszkańców miasta. Po przeanalizowaniu ankiet zorganizowali spotkanie z dr. Nauk med. Markiem Kaźmierczykiem, ordynatorem Oddziału Chirurgicznego lwóweckiego szpitalu.
Zebrane przybory zostały przekazane na ręce Pani Alicji Janz, dyrektora Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Lwówku Śląskim.

W celu uświadomienia konieczności badań diagnostycznych został zorganizowany koncert, podczas którego wystąpili uczniowie i nauczyciele ZSOiZ w Lwówku Śląskim oraz zespół „ZA KRATĄ”. Swój program artystyczny przedstawił szkolny zespół „ŻOGA’ S BAND”.

Główną atrakcją wieczoru był występ wokalnych wspaniałych nauczycieli lwóweckiego ZSOiZ, którzy zaśpiewali znane polskie utwory. Nauczyciele pokonując własne słabości wykazali się dużą odwagą i odkryli swoje talenty wokalne. Imprezę zakończył koncert znanej lwóweckiej grupy „ZA KRATĄ”.

Na koniec podziękowania otrzymały osoby i instytucję sprawujące honorowy patronat nad działaniami uczniów oraz wszyscy, którzy przynieśli artykuły papiernicze, będące „biletem wstępu”.

Organizatorzy, czyli uczniowie klas I lwóweckiego ZSOiZ: Kinga Bałut, Marlena Piekarz, Katarzyna Orligóra, Jakub Sumara oraz Wojciech Suchecki, chcą serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprez oraz życzliwym osobom wspomagającym ich działania.

Koncert charytatywny w ramach akcji Mam Haka na Raka

W ubiegły piątek  10 lutego 2012 r. w Sali Mieszczańskiej lwóweckiego ratusza odbył się koncert charytatywny w ramach akcji „Mam Haka na Raka”.

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim kolejny raz biorą udział w tym  ogólnopolskim programie. Ma on na celu ukazanie ludziom konieczności wykonywania badań profilaktycznych. Tematem przewodnim tegorocznej piątej edycji programu jest nowotwór jelita grubego. Na  nowotwór ten choruje i umiera bardzo wielu  Polaków.

W ramach tej akcji uczniowie przygotowali i przeprowadzili lekcje dla rówieśników w swojej szkole,  w gimnazjum,  ankietę dla mieszkańców miasta oraz zorganizowali spotkanie z dr. nauk med. Markiem Kaźmierczykiem. W celu uświadomienia  konieczności badań diagnostycznych został zorganizowany koncert, podczas którego wystąpili uczniowie i nauczyciele  ZSOiZ w Lwówku Śląskim oraz zespół „Za Kratą”. Pierwszy przedstawił swój program artystyczny szkolny zespół ,,ŻOGA’S BAND”. Uczennice  zaprezentowały  się w utworach wykonawców takich jak: Edyta Geppert, Agnieszka Osiecka czy Grażyna Łobaszewska. Główną atrakcją wieczoru był powalający występ wspaniałych nauczycieli, którzy pokonując własne słabości wykazali się dużą odwagą i odkryli swoje talenty. Imprezę zakończył koncert znanej grupy ,, Za Kratą”. Grupa powstała w roku 2002 przy LOK. Regularnie możemy usłyszeć ich na Lwóweckim Lecie Agatowym. W ich repertuarze znajdziemy aranżacje z okolicy bluesa i rocka takich wykonawców jak : Dżem, Harlem czy Breakout. Muzycy zaprosili do współpracy Karolinę Kaszubę oraz Kingę Biliniewicz - uczennice ZSOiZ.

Na koniec podziękowania otrzymały  osoby i instytucje sprawujące honorowy patronat nad działaniami uczniów oraz wszyscy, którzy przynieśli artykuły papiernicze będące ,,biletem wstępu”.

Zebrane przybory szkolne zostały przekazane na ręce pani Alicji Janz, dyrektora  Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Lwówku Śląskim.

Organizatorzy, czyli uczniowie klasy I ZSOiZ ( K. Bałut, W. Suchecki, M. Piekarz, J. Sumara, K. Orligóra) chcą serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację koncertu oraz życzliwym osobom  wspomagającym ich działania.


KONCERT CHARYTATYWNY

MŁODZIEŻ  ZESPOŁU SZKÓŁ

OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I ZAWODOWYCH

w LWÓWKU ŚLĄSKIM

ma zaszczyt zaprosić
wszystkich zainteresowanych
na
KONCERT CHARYTATYWNY
zespołu ,,Za Kratą” oraz młodzieży
z Zespołu Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych

Koncert odbędzie się
dnia 10 lutego 2012 roku o godzinie 17 00
w Sali Mieszczańskiej ( dawniej Rycerskiej) lwóweckiego ratusza.

Bilety wstępu wyjątkowo w nietypowej formie. Zamiast pieniędzy będziemy zbierać artykuły papiernicze
(kredki, zeszyty, bloki, farbki itp.)
( od wartości 5 zł).

Zebrane przedmioty zostaną przekazane na rzecz Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Lwówku Śląskim
Koncert organizowany jest w ramach ogólnopolskiej akcji
,, Mam Haka na Raka”.
Patronat Honorowy sprawują: Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski, Starosta Lwówecki, PCE Lwówek Śląski, LOK, Top Biuro, Korber Komputer, GraMa, OSiR Lwówek Śląski.

Zaproszenie na spotkanie

 

ZAPROSZENIE

 

Serdecznie zapraszam uczniów, rodziców, pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim oraz zainteresowanych mieszkańców na spotkanie, które odbędzie się dnia 2.02.2012 roku o godzinie 17.00 w auli ZSOiZ.

 

Tematyka:

 

  1. Zamiar rozwiązania ZSOiZ w Lwówku Śląśkim.
  2. Zamiar likwidacji Technikum w ZSOiZ.
  3. Analiza w/w propozycji Zarządu Powiatu Lwóweckiego – Wariant I, w aspekcie ekonomicznym i społecznym - prezentacja przedstawiona przez radnego Ryszarda Mruka i radną Krystynę Piotrowicz na sesji Rady Powiatu 24.01.2012 roku.

 

 

Dyrektor ZSOiZ

Czas

Bieżący czas to: