Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim

Wycieczka do Drezna

Dnia 21.10.2011r. o godz. 7:00 spod szkoły ZSOiZ w Lwówku Śląskim wraz z opiekunami:

·         P. Anna Jungk

·         P. Violettą Półćwiartek

·         P. Elżbietą Ziemniak

Oraz  z panem przewodnikiem Jerzym Bieleckim wyruszyliśmy na wycieczkę do Drezna. W trakcie jazdy pan przewodnik opowiadał Nam ciekawe historie dotyczące wiosek, które  mijaliśmy. Gdy po 3h dojechaliśmy do Drezna, była to godz. 10:00 najpierw pojechaliśmy do muzeum Wojskowo- Historycznego Bundeswehry. Zobaczyliśmy tam niemiecką łódź podwodną zbudowana w 1850r. w Kilonii oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Kolejno zwiedziliśmy kościół „Frouenkirche” . Od godz. 13:30 do 14:45 mieliśmy   czas wolny i robiliśmy zakupy w różnych galeriach handlowych. O godz. 14:45 poszliśmy do kolejnego muzeum Zwinger, który znajduje się w centrum Drezna. Do dnia dzisiejszego Zwinger  wykorzystywany jest do prezentowania wystaw. Szczególnie warte zobaczenia są zbiory porcelany, zarówno chińskich jak i wyroby porcelanowe z Miśni. W Zwingerze znajduje się również Rustkammer- zbrojownia, która jest zbiorem eksponatów różnego rodzaju uzbrojenia. Widoki z zewnątrz jak również we wnętrz są prześliczne. O godz. 17:00  wyjechaliśmy z Drezna. W drodze powrotnej zajechaliśmy do jednego z barów, aby cos zjeść. Około godz. 21:00 byliśmy w Lwówku Śląskim. Wrażenia z wycieczki są wspaniałe. Widoki niezapomniane.

autor: Adrianna Wróblewska

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH (PAŹDZIERNIK) ZAPRASZAM DO UDZIAŁY W DWÓCH KONKURSACH:

  1. Konkurs na najlepszą fraszkę o bibliotece lub książce

  2. Konkurs plastyczny „Biblioteka w oczach satyryka”

 

WARUNKI KONKURSÓW:

- Prace należy przynosić do biblioteki (do p. Mieszkowskiej) do 25 października br.,

- Każda praca powinna być podpisana (imię, nazwisko, klasa),

- W przypadku konkursu plastycznego prace powinny być w formacie A4 lub A3, w technice dowolnej, można dołączyć własny komentarz lub tytuł,

- Przewiduje się publikację najlepszych prac na terenie szkoły i na szkolnej stronie internetowej,

- Dla autorów najlepszych prac przewidziano nagrody

 

SERDECZNIE ZAPRSZAMY!

 

 

Zapraszamy również do obejrzenia wystaw:

- Poczet sławnych bibliotekarzy (czytelnia),

- Galeria czytelnika (gablota na półpiętrze koło auli).

Cud nas Wisłą

Bitwa warszawska nazwana również ,,Cudem nas Wisłą" stoczona została 13 – 25 sierpnia 1920r. w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Odnosząc znaczne zwycięstwo nad Bolszewikami Polacy zachowali niepodległość i tym samym uchronili kraje Europy Zachodniej przed rozprzestrzenianiem się rewolucji komunistycznej. Bitwa ta choć tak ważna, dziś niemal zapomniana i niedoceniana. Uznana została za osiemnastą na liście przełomowych bitew w historii świata. W naszej szkole powstała wystawa mająca na celu upamiętnienie zwycięstwa Polaków nad bolszewikami. Oficjalne otwarcie odbyło się 6 października 2011r. W auli podczas uroczystego apelu, wzbogaconego o referat i film w całości poświęcony bitwie warszawskiej. Nie zabrakło również części artystycznej.Wystawa została w całości przygotowana przez pana Bartłomieja Wróblewskiego, wspólpracującego z Powiatowym Centrum Edukacji. Przez kolejne dni uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w lekcji, podczas której oglądali film i na podstawie poszczególnych tablic informacyjnych wypełniali karty pracy, omówione przez nauczyciela pod koniec zajęć.

Dzień Edukacji Narodowej

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

odbędzie się o godzinie 11.00

w sali gimnastycznej

Czas

Bieżący czas to: