Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim

Prace uczennic lwóweckiego ZSOiZ zostały nagrodzone i wyróżnione

15 marca 2012 r. auli PCE w Lubaniu odbyło się uroczyste podsumowanie wyników konkursu historycznego.

Prace konkursowe uczennic z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim zostały nagrodzone i wyróżnione w V Regionalnym Konkursie Wiedzy o Sybirakach ,,Nie dajcie nam o sobie zapomnieć”.

Konkurs był skierowany do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenów powiatów: lubańskiego, bolesławieckiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego. Organizatorem konkursu jest Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu. Honorowy patronat nad konkursem objęło Lubańskie Koło Sybiraków i Starostwo Powiatowe w Lubaniu.

Więcej…

38. Cross Żagański

Na terenie Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu odbył się 38. Cross Żagański w biegach przełajowych. W dziesięciu biegach wystapiło ponad 300 zawodników i zawodniczek. Zorganizowano także biegi memoriałowe Ludwika Zająca w kategorii dzieci. Bieg otwarty kobiet na 3000 metrów wygrała Samanta Paraniak z Piasta Lwówek Śląski, a w biegu otwartym mężczyzn najlepszy okazał się Mateusz Bak z ZLKL Świebodzin

Naszą szkołę reprezentowała Samanta Paraniak i Adrian Fluder z kl. 3c.

zdjęcia

Ostatnia aktualizacja: 10 marca 2012 14:52, autor: Marek Staniszewski

źródło: http://www.zachod.pl/2012/03/38-cross-zaganski-w-okrojonym-skladzie/

Mam Haka Na Raka streszczenie

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim biorą udział w Ogólnopolskim Programie „Mam Haka na Raka”. Jego celem jest budowanie świadomego zdrowotnie społeczeństwa, które regularnie wykonuje badania profilaktyczne i prowadzi zdrowy tryb życia.

Tematem przewodnim tegorocznej piątej edycji jest profilaktyka nowotworów jelita grubego. Jednym z ważnych czynników wpływających na jego rozwój jest brak aktywności fizycznej. Dlatego też uczniowie- organizatorzy akcji- zaproponowali mecz towarzyski między nauczycielami a młodzieżą ZSOiZ, który odbył się 19 lutego 2012 roku na hali sportowej przy SP 2.
Było to interesujące widowisko, wszyscy zawodnicy wspaniale się bawili, a z prezentacji przed meczem wiele się dowiedzieli o profilaktyce nowotworowej. Uczniowie zorganizowali także krótki sprawdzian dla nauczycieli, sprawdzający wiedzę na temat nowotworów. Najlepszą oceną była szóstka, ale były też piątki i czwórki. W meczu również wziął udział zastępca burmistrza Pan Ireneusz Maciejczyk.
Zawody zostały zorganizowane przy wsparciu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lwówku Śląskim.
Wcześniej w ramach tej właśnie akcji uczniowie przygotowali i przeprowadzili lekcję dla rówieśników w swojej szkole, w gimnazjum, ankietę dla mieszkańców miasta. Po przeanalizowaniu ankiet zorganizowali spotkanie z dr. Nauk med. Markiem Kaźmierczykiem, ordynatorem Oddziału Chirurgicznego lwóweckiego szpitalu.
Zebrane przybory zostały przekazane na ręce Pani Alicji Janz, dyrektora Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Lwówku Śląskim.

W celu uświadomienia konieczności badań diagnostycznych został zorganizowany koncert, podczas którego wystąpili uczniowie i nauczyciele ZSOiZ w Lwówku Śląskim oraz zespół „ZA KRATĄ”. Swój program artystyczny przedstawił szkolny zespół „ŻOGA’ S BAND”.

Główną atrakcją wieczoru był występ wokalnych wspaniałych nauczycieli lwóweckiego ZSOiZ, którzy zaśpiewali znane polskie utwory. Nauczyciele pokonując własne słabości wykazali się dużą odwagą i odkryli swoje talenty wokalne. Imprezę zakończył koncert znanej lwóweckiej grupy „ZA KRATĄ”.

Na koniec podziękowania otrzymały osoby i instytucję sprawujące honorowy patronat nad działaniami uczniów oraz wszyscy, którzy przynieśli artykuły papiernicze, będące „biletem wstępu”.

Organizatorzy, czyli uczniowie klas I lwóweckiego ZSOiZ: Kinga Bałut, Marlena Piekarz, Katarzyna Orligóra, Jakub Sumara oraz Wojciech Suchecki, chcą serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprez oraz życzliwym osobom wspomagającym ich działania.

Koncert charytatywny w ramach akcji Mam Haka na Raka

W ubiegły piątek  10 lutego 2012 r. w Sali Mieszczańskiej lwóweckiego ratusza odbył się koncert charytatywny w ramach akcji „Mam Haka na Raka”.

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim kolejny raz biorą udział w tym  ogólnopolskim programie. Ma on na celu ukazanie ludziom konieczności wykonywania badań profilaktycznych. Tematem przewodnim tegorocznej piątej edycji programu jest nowotwór jelita grubego. Na  nowotwór ten choruje i umiera bardzo wielu  Polaków.

W ramach tej akcji uczniowie przygotowali i przeprowadzili lekcje dla rówieśników w swojej szkole,  w gimnazjum,  ankietę dla mieszkańców miasta oraz zorganizowali spotkanie z dr. nauk med. Markiem Kaźmierczykiem. W celu uświadomienia  konieczności badań diagnostycznych został zorganizowany koncert, podczas którego wystąpili uczniowie i nauczyciele  ZSOiZ w Lwówku Śląskim oraz zespół „Za Kratą”. Pierwszy przedstawił swój program artystyczny szkolny zespół ,,ŻOGA’S BAND”. Uczennice  zaprezentowały  się w utworach wykonawców takich jak: Edyta Geppert, Agnieszka Osiecka czy Grażyna Łobaszewska. Główną atrakcją wieczoru był powalający występ wspaniałych nauczycieli, którzy pokonując własne słabości wykazali się dużą odwagą i odkryli swoje talenty. Imprezę zakończył koncert znanej grupy ,, Za Kratą”. Grupa powstała w roku 2002 przy LOK. Regularnie możemy usłyszeć ich na Lwóweckim Lecie Agatowym. W ich repertuarze znajdziemy aranżacje z okolicy bluesa i rocka takich wykonawców jak : Dżem, Harlem czy Breakout. Muzycy zaprosili do współpracy Karolinę Kaszubę oraz Kingę Biliniewicz - uczennice ZSOiZ.

Na koniec podziękowania otrzymały  osoby i instytucje sprawujące honorowy patronat nad działaniami uczniów oraz wszyscy, którzy przynieśli artykuły papiernicze będące ,,biletem wstępu”.

Zebrane przybory szkolne zostały przekazane na ręce pani Alicji Janz, dyrektora  Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Lwówku Śląskim.

Organizatorzy, czyli uczniowie klasy I ZSOiZ ( K. Bałut, W. Suchecki, M. Piekarz, J. Sumara, K. Orligóra) chcą serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację koncertu oraz życzliwym osobom  wspomagającym ich działania.


Czas

Bieżący czas to: