Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim

Apel z okazji 11. listopada

 

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu w 1918r.

Więcej…

Olimpiada Języka Niemieckiego

4 listopada odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Języka Niemieckiego.

Udział w nich brali:

Jakub Biliniewicz-III A
Patryk Piżuk-III A
Agata Kaziów-III C
Agata Delinowska-III C
Paulina Karpowicz-III B
Agata Oświęcimska-II B
Paulina Matejewicz-II B

Olimpiada ta przeprowadzana jest trzystopniowo:

1. stopień - eliminacje szkolne

2. stopień - eliminacje okręgowe

3. stopień - finał Olimpiady

Uczestnik przystępujący do 1. i 2. etapu Olimpiady Języka Niemieckiego powinien wykazać się znajomością materiału językowego, zawartego w programie nauczania języka niemieckiego szkoły ponadgimnazjalnej.

W 2. etapie uczeń powinien wykazać się ponadto wiadomościami z zakresu zagadnień współczesnych, literatury i nowszej (od 2. poł. XIX w.) historii niemieckiego obszaru językowego. Uczestnicy 2. i 3. etapu powinni się zapoznać z dodatkowymi źródłami w języku niemieckim lub polskim. Zaleca się również czytanie czasopism krajowych i zagranicznych, informujących o wydarzeniach politycznych, gospodarczych i kulturalnych niemieckiego obszaru językowego.

Opiekun: mgr Anna JungkOpracowała: Patrycja Jaśkiewicz I "B"

Gala Laureatów 2011

Najzdolniejsi uczniowie ze szkół powiatu lwóweckiego spotkali się na dziewiątej już Gali Laureatów 2011 – uroczystości rozdania nagród za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2010/2011. Była to również okazja do złożenia podziękowań rodzicom oraz nauczycielom, którzy pomagali w ciężkiej pracy swoim podopiecznym.

Więcej…

Nowe boisko wielofunkcyjne w ZSOiZ w Lwówku Śląskim

Na początku listopada ruszy budowa boiska wielofunkcyjnego do koszykówki i siatkówki wraz z wyposażeniem przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim. Umowa na realizację inwestycji została podpisana 21 października br. 

Wykonawcą jest firma Moris – Sport Sp. z o.o. z Warszawy. Całkowity koszt przygotowania i realizacji inwestycji wynosi ponad 242 tys. złotych. Całość inwestycji zostanie sfinansowana ze środków własnych powiatu. Boisko zostanie oddane do użytku na początku 2012 roku. 

Radości z budowy boiska nie kryje Roman Ciechanowicz – dyrektor szkoły – dzięki inwestycji młodzież szkolna będzie mogła korzystać z nowoczesnego obiektu, a to przełoży się na jakość kształcenia. Inwestycja zostanie sfinansowana w całości ze środków powiatu, dlatego tym bardziej należy docenić decyzję Zarządu Powiatu, który w obliczu trudnej sytuacji finansowej decyduje się na finansowanie inwestycji.

To już kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat lwówecki. W ubiegłym roku do użytku oddano Orlika przy Zespole Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Lwówku Śląskim, a obecnie trwa budowa kolejnego Orlika przy Zespole Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Rakowicach Wielkich.

 

źródło http://www.powiatlwowecki.pl/pl/article/394

Czas

Bieżący czas to: