Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim

LAS ROŚNIE POWOLI !!!

15 kwietnia 2016 klasy biologiczne brały udział w akcji sadzenia drzewek. Dzień wcześniej padał deszcz, a nam udało się trafić na chwile ze słońcem. Jako opiekunowie towarzyszyli nam pani Półćwiartek i pan Zając. Każdy z nas musiał zasadzić symbolicznie po jednym drzewku. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy o drzewach, ich szkodnikach oraz pracy leśniczych. Na koniec naszych "zmagań" wspólnie usiedliśmy wokół wcześniej rozpalonego ogniska i upiekliśmy zakupione przez nadleśnictwo kiełbaski. Najedzeni i szczęśliwi wróciliśmy do domów.

Całą naszą wyprawę można zliczyć do udanych, świetnie się bawiliśmy.

SUKCES JĘZYKOWCÓW ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCACYCH I ZAWODOWYCH W LWÓWKU ŚLĄSKIM !!!

Dwie trzyosobowe drużyny naszych anglistów i germanistów wzięły udział w regionalnym konkursie kulturoznawczym zorganizowanym przez Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą w Jeleniej Górze. Konkurs odbył się 8.04.2016 r. i zakończył się wielkim sukcesem naszych uczennic, które zajęły pierwsze miejsca w sekcji angielskiej i w sekcji niemieckiej.

Sekcja angielska zmagała się z tematem: „Epoka panowania kolonialnego, polityka apartheidu, życie i działalność Nelsona Mandeli. Zagadnienia z zakresu kultury, historii i sztuki RPA”, natomiast wyzwaniem dla sekcji niemieckiej był „Berlin – kultura, historia, administracja”.

W skład drużyny anglistów weszły: Julia Sołowska – klasa IA, Rachel Jedynak – klasa IB oraz Dominika Dziok – klasa IIB, a drużyny germanistów: Aleksandra Pelc – klasa IB, Kinga Bartków – klasa IIB oraz Aleksandra Wdowyn – klasa IIIB. Opiekunem obydwu drużyn była nauczycielka języka niemieckiego Anna Jungk. Anglistów przygotowywała do udziału w konkursie Karolina Perzyńska.

Więcej…

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

23 marca 2016r., tuż przed przerwą świąteczną, odbyła się wycieczka do Wrocławia, w której uczestniczyli uczniowie klas pierwszych oraz III B/C pod opieką V. Półćwiartek, E. Jankowskiej,E. Ziemniak i J. Kozłowskiej.

Pierwszą atrakcją była wizyta w Hydripolis, czyli w centrum wiedzy o wodzie, gdzie obejrzeliśmy multimedialną prezentację o naturze tego życiodajnego związku oraz wiele interesujących doświadczeń poszerzających naszą wiedzę na ten temat.

Wieczór natomiast był bardzo kulturalny, bo spędziliśmy go w teatrze. "Mayday" to historia podwójnego życia taksówkarza Johna Smitha, któremu do pewnego momentu udaje się ukrywać prawdę przed żonami. Sztuka skrzy się dowcipem i zaskakuje nagłymi zwrotami akcji, dlatego uśmialiśmy się do łez i odprężeni mogliśmy wrócić do domu.

Wycieczka była bardzo udana, wszystkim dopisywały humory od początku do końca wyjazdu.

 

>>ZDJĘCIA<<

Lwówecki Festiwalu Talentów

27 lutego 2106 r. odbyła się kolejna edycja Lwóweckiego Festiwalu Talentów.

W kategorii "młodzież od 12 do lat 20" z naszej szkoły do półfinałów zakwalifikowali się Aleksandra Niewęgłowska oraz duet Wajf ( Ola Niewęgłowska IIA i Jakub Półćwiartek IB) .

Jury w składzie: Witalina Samostrokov, Krzysztof Rogacewicz, Honorata Magdeczko-Capote, wielokrotnie podkreślało wysoki poziom występów: "Śpiewacie jak zawodowcy, każdy z was mógłby śmiało ruszyć na podbój polskiej sceny muzycznej".

Więcej…

Czas

Bieżący czas to: