Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim

#KOMÓRKOMANIA

TO PROSTE!

Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany jest do uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.

Celem akcji jest przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny dawca szpiku osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji. Jako Dawca komórek macierzystych dajesz choremu najcenniejszy dar - szansę by żyć.

Już niebawem Dolnośląska #KOMÓRKOMANIA W ZSOIZ W LWÓWKU ŚL.!!!

PODARUJ KOMUŚ SZANSĘ NA ŻYCIE.

Przyszłość Unii Europejskiej

Dnia 14 listopada 2018 r. o godz. 12:30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim odbędą się warsztaty na temat Przyszłość Unii Europejskiej.

Zajęcia poprowadzą dr hab. Arkadiusz Domagała - adiunkt w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego, członek Team Europe, autor publikacji poświęconych integracji Polski z Unią Europejską oraz Tomasz Racławski – były wiceprzewodniczący Rady Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji Narodowej, koordynator konferencji i wymian młodzieżowych finansowanych ze środków Komisji Europejskiej.

Lekcja odbędzie się w ramach działań Europejskiego Uniwersytetu Latającego, którego celem jest zainteresowanie młodzieży tematyką unijną oraz zwiększanie wiedzy uczniów i uczennic na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w UE. Organizatorami warsztatów są Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Team Europe i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 9 listopada świętowaliśmy naszą niepodległość.

Lekcje z historii najnowszej

W dniu 29.10.2018 r. pani dr Iwona Demczyszak, starszy specjalista z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu, w ramach programu "Lekcje z Historii Najnowszej", prowadziła zajęcia na temat "PRL – państwo totalitarne".

W warsztatach wzięli udział uczniowie klas drugich LO.

Czas

Bieżący czas to: