Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim

Pożegnanie absolwentów

 

Zapraszamy na uroczyste pożegnanie klas III oraz IV

w sali ratusza

o godzinie 16.30

Strefowe Mistrzostwa LZS Powiatu Lwóweckiego w Wiosennych Biegach Przełajowych

W Rakowicach Wielkich w piątek 15.04.2016 odbyły się Strefowe Mistrzostwa LZS Powiatu Lwóweckiego w Wiosennych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali; Daria Suchorska, Sandra Suchomska, Magdalena Kilijańska, Klaudia Kaczmarek, Marek Dziuba i Damian Kumor. Wszyscy zajęli miejsca na podium i wrócili z medalami. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli Marek Dziuba, Klaudia Kaczmarek i Sandra Suchomska. Drugie miejsce Daria Suchorska. Trzecie Magdalena Kilijańska i Damian Kumor. Opiekunem była Donata Hess – Paraniak.

LAS ROŚNIE POWOLI !!!

15 kwietnia 2016 klasy biologiczne brały udział w akcji sadzenia drzewek. Dzień wcześniej padał deszcz, a nam udało się trafić na chwile ze słońcem. Jako opiekunowie towarzyszyli nam pani Półćwiartek i pan Zając. Każdy z nas musiał zasadzić symbolicznie po jednym drzewku. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy o drzewach, ich szkodnikach oraz pracy leśniczych. Na koniec naszych "zmagań" wspólnie usiedliśmy wokół wcześniej rozpalonego ogniska i upiekliśmy zakupione przez nadleśnictwo kiełbaski. Najedzeni i szczęśliwi wróciliśmy do domów.

Całą naszą wyprawę można zliczyć do udanych, świetnie się bawiliśmy.

SUKCES JĘZYKOWCÓW ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCACYCH I ZAWODOWYCH W LWÓWKU ŚLĄSKIM !!!

Dwie trzyosobowe drużyny naszych anglistów i germanistów wzięły udział w regionalnym konkursie kulturoznawczym zorganizowanym przez Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą w Jeleniej Górze. Konkurs odbył się 8.04.2016 r. i zakończył się wielkim sukcesem naszych uczennic, które zajęły pierwsze miejsca w sekcji angielskiej i w sekcji niemieckiej.

Sekcja angielska zmagała się z tematem: „Epoka panowania kolonialnego, polityka apartheidu, życie i działalność Nelsona Mandeli. Zagadnienia z zakresu kultury, historii i sztuki RPA”, natomiast wyzwaniem dla sekcji niemieckiej był „Berlin – kultura, historia, administracja”.

W skład drużyny anglistów weszły: Julia Sołowska – klasa IA, Rachel Jedynak – klasa IB oraz Dominika Dziok – klasa IIB, a drużyny germanistów: Aleksandra Pelc – klasa IB, Kinga Bartków – klasa IIB oraz Aleksandra Wdowyn – klasa IIIB. Opiekunem obydwu drużyn była nauczycielka języka niemieckiego Anna Jungk. Anglistów przygotowywała do udziału w konkursie Karolina Perzyńska.

Więcej…

Czas

Bieżący czas to: