Nasza szkoła wzięła udział w programie edukacyjnym "ARS, czyli jak dbać o miłość" współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Zadaniem projektu było kształtowanie prozdrowotnych postaw i zachowań młodzieży, aby ograniczyli podejmowanie przez nich ryzykownych zachowań, co wpłynie korzystnie na ich zdrowie i w przyszłości ich potomstwa.

 

Styl życia kobiet wpływa na ich potomstwo. Jeżeli kobieta w wieku prokreacyjnym nadużywa alkoholu, pali papierosy i używa narkotyków, to szanse, że one i ich dzieci będą zdrowe i długowieczne, znacznie maleją.

 

Uczniowie zapoznali się z wpływem środków uzależniających na ich zdrowie, sytuację rodzinną i zdrowie ich  przyszłego potomstwa. Zajęcia składały się z trzech etapów. Prowadzone były przez pedagoga szkolnego, panią Magdalenę Potomską i panią Violettę Półćwiartek.

Czas

Bieżący czas to: