SUKCES NASZYCH UCZENNIC W REGIONALNYM KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO!!!

Laura Schombierski z klasy IIA zajęła pierwsze, a Justyna Matejewicz z klasy IIC trzecie miejsce w Regionalnym Konkursie Języka Niemieckiego, który odbył się 22.03.2018 w Lubomierzu.

Konkurs sprawdzał rozumienie tekstu czytanego, wiedzę leksykalno-gramatyczną oraz umiejętność pisania wypracowania na wybrany temat.

Gratuluję wspaniałego wyniku i życzę dalszych sukcesów językowych (w kwietniu dziewczyny jadą na konkurs do Jeleniej Góry).

Anna Jungk - nauczyciel języka niemieckiego

 

 

Laura Schombierski z klasy IIA zajęła pierwsze, a Justyna Matejewicz z klasy IIC trzecie miejsce w Regionalnym Konkursie Języka Niemieckiego, który odbył się 22.03.2018 w Lubomierzu.

Konkurs sprawdzał rozumienie tekstu czytanego, wiedzę leksykalno-gramatyczną oraz umiejętność pisania wypracowania na wybrany temat.

Gratuluję wspaniałego wyniku i życzę dalszych sukcesów językowych (w kwietniu dziewczyny jadą na konkurs do Jeleniej Góry).


Anna Jungk

nauczyciel języka niemieckiegoDwie drużyny: trzyosobowa germanistów oraz dwuosobowa anglistów uczestniczyły w tegorocznym regionalnym konkursie kulturoznawczym zorganizowanym przez Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą w Jeleniej Górze w dniu 11.04.2017 r.

Sekcja angielska zajmowała się tematem: „A Glimpse of American Music” (Historia jazzu, bluesa i gospel: najważniejsi artyści, utwory oraz gatunki muzyczne), a sekcja niemiecka: „Wien in Übersicht“ (Wiedeń jako stolica Cesarstwa, Monarchii i Republiki, miasto kultury i muzyki).

W skład drużyny anglistów weszły: Julia Sołowska – klasa IIA, Rachel Jedynak – klasa IIA, a drużyny germanistów: Laura Schombierski – klasa IA, Paweł Dubiel – klasa IB ora Justyna Matejewicz– klasa IB. Opiekunem obydwu drużyn była nauczycielka języka niemieckiego Anna Jungk. Anglistów przygotowywała do udziału w konkursie nauczycielka języka angielskiego Karolina Perzyńska.

Uczestnicy musieli napisać test składający się z wielu pytań wielokrotnego wyboru oraz pytań typu: prawda – fałsz.

Z grona naszych uczniów najlepiej poradziła sobie z tym Laura Schombierski, która zajęła wysokie trzecie miejsce!!! Konkurencja była w tym roku większa niż w poprzednim, Laura pokonała ponad dwudziestu uczestników z wielu szkół całego regionu. Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!

Oprócz części konkursowej uczestnicy konkursu wysłuchali ciekawego koncertu Pana Jacka Szreniawy oraz zwiedzali campus uczelniany (basen, hala sportowa, akademik).

Cieszymy się bardzo z osiągniętego sukcesu i gratulujemy wszystkim uczniom, którzy godnie reprezentowali Zespół Szkół Ogólnokształcących i zawodowych w Lwówku Śląskim w całym regionie.


Anna Jungk

Czas

Bieżący czas to: