6.09.2019 r. odbyło się już ósme wspólne Narodowe Czytanie na lwóweckim rynku. Nasza szkoła jako współorganizator szczególnie zaangażowała się w tę akcję.W tym roku czytano fragmenty 8 polskich nowel. Były to: Dobra pani E. Orzeszkowej, Dym M. Konopnickiej, Katarynka B.Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków B.Schulza, Orka W.S.Reymonta, Sachem H.Sienkiewicza oraz Sawa H. Rzewuskiego.

Obok przedstawicieli władz miejskich, ludzi różnych zawodów, nauczycieli i uczniów z ZPEW również nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w piękne Narodowe Czytanie. Wszyscy spisali się znakomicie. Czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Następnie wzięli udział w grze miejskiej w aplikacji Aktion Track "Zagrajmy w nowele". To było bardzo udane przedsięwzięcie, które umożliwiło przypomnienie ważnych i wartościowych polskich nowel.

>>ZDJĘCIA<<

Czas

Bieżący czas to: